Pokroková technológia Thermowall je novým krokom vo vývoji stavby bezškárových domov. Thermowall predstavuje tepelne izolačný, bezškárový, betónový dom. Betón je tradičný materiál, pevný a odolný, zatiaľ čo expandovaný polystyrén je ideálnym tepelným izolátorom. Kombinácia týchto charakteristík umožnila vytvoriť efektívnu a výhodnú stavebnú technológiu akou je Thermowall s mnohými výhodami pre stavbárov a zákazníkov. Používa sa na stavbu bezpečných a odolných domov, ktoré budú slúžiť storočia.

Neškodný dom

Neškodný dom Expandovaná polystyrénová pena je širokospektrálne a dlhodobo používaná v stavebníctve. Je úplne neškodná, šetrná k životnému prostrediu a neuvoľňuje žiadne látky, ktoré by mohli byť škodlivé pre ľudí a prostredie. Podľa sanitárnych a hygienických noriem môže expandovaná polystyrénová pena prísť do styku s potravinovými výrobkami bez predchádzajúceho spracovania. Používa sa na výrobu jednorazových riadov, obalov na ovocie a zeleninu. Používa sa na prepravu a skladovanie mrazených rýb a mäsa. Nevytvára živné prostredie pre plesne a baktérie, nepodlieha rozkladu v dôsledku vystavenia mikroorganizmom a má neobmedzenú skladovateľnosť. Navyše, expandovaná polystyrénová pena, rovnako ako drevo, „dýcha“, t.j. prepúšťa vzduch.Bezpečný dom

Bezpečný dom Technológia Thermowall sa spája s výstavbou bezškárových, železobetónových domov. Pri montáži stien tepelných blokov sa pred naliatím betónu do blokov kladie betonárska výstuž. Výstuž a priemer výstuže sa počítajú pri projektovaní budovy v závislosti od počtu podlaží a zaťaženia stien. Vďaka štruktúre blokov sa betón nalieva dovnútra vertikálne aj horizontálne, čím vytvára v podstate betónovú mriežku. Takýmto spôsobom nadobudnuté železobetónové steny ľahko podopierajú veľké betónové podlahy, ktoré vážia veľa. Využívajú sa aj na výstavbu priemyselných budov. O bezpečnosti stien niet pochýb – hmoždinka so skrutkou pribitá do steny vydrží záťaž až 70-80 kg. Táto vlastnosť umožňuje ľahko realizovať závesné nástenné skrinky, koberce a podobne. Pri výrobe tepelných blokov sa používa polystyrén typu PSV-S – nie je horľavý a nepodporuje horenie. Expandovaná polystyrénová pena je vysoko odolná voči rôznym látkam vrátane morskej vody, soľných mált, anhydridov, zásad, zriedených a slabých kyselín, mydla, solí, hnojív, živice, silikónových olejov, alkoholu, adhéznych vo vode rozpustných farieb. Je inertný voči neorganickým stavebným materiálom akými sú napríklad betón, vápno, cement, sadra, piesok a iné. PSV-S sa nemieša s vodou a ani sa v nej nenadúva, prakticky neabsorbuje vlhkosť, je stály a odolný voči rozkladu. Produkty vyrobené z expandovanej polystyrénovej peny sú odolné voči starnutiu a pri správnom použití si zachovávajú stabilné vlastnosti, tvar a rozmery po dlhú dobu, čiže majú dlhú životnosť.Nákladovo efektívny dom

Nákladovo efektívny dom Technológia Thermowall má v porovnaní s tradičnými metódami výstavby niekoľko ekonomických výhod.

Zakladá sa na nasledujúcich vlastnostiach:
Zjednodušenie procesu a skrátenie času výstavby;
Zvážte skrátenie zoznamu požadovaných materiálov a zariadení. Na výstavbu menších domov nie sú potrebné žeriavy ani samovyklápacie nákladné vozidlá. Brigáda pracovníkov pozostávajúca z 3-4 ľudí postaví steny jedného poschodia behom 4-5 dní.

Steny Thermowall sú so svojou pevnosťou oveľa ľahšie ako steny vyrobené tradičnými technológiami. Na porovnanie, meter štvorcový štandardnej tehlovej steny váži 960 kg, kým meter štvorcový naliatych blokov váži 360 kg. Umožňuje použitie ľahkých základov. Spotreba cementu je tiež nižšia v porovnaní so zvyčajnou tehlovou stavbou.

Výstavba v zime je tiež možná, nakoľko počasie väčšinou neovplyvňuje vlastnosti expandovanej polystyrénovej peny. Tepelný blok je akoby termoskou pre betón, ktorý ho chráni pred mrazom, a prostredníctvom použitia prísad do betónu nie je potrebné viazať termín výstavby k stavebným sezónam, keďže tieto prísady umožňujú stavať v chladnom období, s výnimkou zimy, keď teplota klesne pod -25 ° C.

Okrem toho, mimoriadny tepelnoizolačný účinok expandovanej polystyrénovej peny umožňuje výrazne znížiť náklady na vykurovanie a klimatizáciu. Stena z tepelných blokov sa so svojimi tepelne vodivými vlastnosťami rovná tehlovým stenám s hrúbkou 1800 mm alebo betónu s hrúbkou 2500 mm. Náklady na vykurovacie zariadenie takéhoto domu sú omnoho nižšie, pretože nemusíme vykurovať steny, ale iba vzduch vo vnútri domu. Takýto dom Vás v zimných chladoch zahreje a v lete si udrží príjemnú sviežosť.